výstavy

Newsletter

email:

 

4OKNA 2016


Ultimátní kompost

8. ročník bytového projektu 4 OKNA
V prostoru 4 Okna Klatovy + od 20 h koncerty v kavárně Jednorožec

Průřez činností hudebního vydavatelství KLaNGundKRaCH
Představíme Ruinu, White Wigwam, Sister Body, No Pavarotti


Freeimprovizační trio Ruinu tvoří Jan Klamm, Ondřej Parus a Patrik Pelikán. Ačkoli používají rozmanité elektronické přístroje, kontaktní mikrofony, saxofon, bicí nebo nehudební předměty různého původu, hlavním nástrojem při jejich vystoupení bývá fragmentarizace. Od roku 2007 vydali řadu nahrávek na CD a kazetách a zúčastnili se několika hudebních kolaborací (Tom Smith, Martin Klapper, Rouilleux). Skupina bude existovat, dokud bude co rozkládat.
http://ruinu.klangundkrach.net/

Hypnotický minimalismus projektu White Wigwam se rozprostírá po mrazivě rozsáhlé ploše, kterou přitom protíná dynamika analogových nástrojů v bohatém příčném spektru: od basových hloubek po náznaky fatálních melodií. Se základní rytmickou matricí pracuje téměř neznatelně, nechává ji stále znovu se obalovat chuchvalci nebo cáry tónů a jakýchsi stínových vzdechů.
https://whitewigwam.bandcamp.com/

Nejčastěji se říká, že Sister Body dělají experimentální elektroniku, a proto si jich taky všimlo stejně zaměřené britské vydavatelství Tesla Tapes, které zaštítilo v roce 2014 kazetu Lucifer Efekt.
https://wave.rozhlas.cz/spina-se-sister-body-narcistni-maniak-a-fetacka-na-poslednim-tahu-vyvolavaji-5188512

No Pavarotti, české experimentální duo, jehož stylová ambivalence v nekonečném pokusu o podzemní šoubyznys míří vždy pod úroveň celé řady žánrů...
http://www.fullmoonzine.cz/novinky/no-pavarotti-nekonecny-pokus-o-podzemni-soubyznys